Sağlıklı Yaşam

Ağır Metaller & Ağır Metal Detoksu (Aşırı Detaylı İddialıyız)

Konumuz ağır metaller ve ağır metal detoksu! Hey oradaki! Farkında olmadan çeşmedeki suyu içtiğinde, abur cubur yediğinde, alüminyum folyo kullandığında, yağmur altında kaldığında ve hatta soluduğun hava ile dahi ağır metaller in tehdidi altında kalıp bu sayede adım adım zehirlendiğini biliyor musun?

Nice örnek verebilirim ama kimseyi sıkmaya gerek yok. Sırasıyla ağır metaller in ne olduğu, bunları bünyeye etkilerini ve ardından ağır metaller detoksu yöntemlerini konuşacağız.

Yazının Konusu

Ağır Metaller Nelerdir?

Ağır metaller, İnternet’te bazı sitelerde sessiz katiller olarak geçer. Adım adım sizi içten yer bitirirler! Kendinizi bu sebeple gençliğinizdeki gibi enerjik hissedemezsiniz! Ağır metaller dersek, en bilinen örnekleri; civa, kurşun, alüminyum, kadmiyum, arsenik ve kurşundur.

Ağır Metaller Tehdidi – Sessiz Katiller

Detaya girmeden size İnternet’te bulduğum bir istatistiği vereyim, zaten o bile yeter tehlikenin boyutunu anlatmaya; “Tahminlere göre Amerikan nüfusunun %25’e varan bir kısmı bir ölçüde ağır metal zehirlenmesinden muzdariptir.” Tehlikenin boyutuna bakar mısınız? Bizde yüksek ihtimalle (ülkemizin doğal şartlarının daha iyi olması sebebiyle) bu oran daha azdır ama olsun, gelecekte farkımız kalmayabilir…

İçtiğimiz Sudaki Ağır Metaller
İçtiğimiz Sudaki Ağır Metaller

Ağır Metaller Bedenimize Nasıl Giriyor?

 • Bedendeki “ağır metaller“in çoğu, sanayinin sorumlu olduğu çevre kirlenmesi kaynaklıdır. Bu yolla gelen ağır metaller vücudumuza hava ve su yoluyla girer.
 • Örneğin, yalnızca ABD’de sanayi süreçleri ve kurşunlu benzin atmosfere 600.000 ton kurşun yayar. (Kaynakça)
 • İçtiğimiz içecek ya da yediğimiz gıdalarla (su, toprak, besin tanelerinde depolanma) sonucu gıda yoluyla sindirim sistemimize giren ağır metaller ve ilaç kalıntılarının haddi var hesabı yok. (Kaynakça)
 • Bir de iklim mühendisliği kapsamında “Bulut Tohumlama” çalışmaları yapılmaktadır ki bunlar sonucunda da dünya kadar alüminyumun yer yüzüne yağışlarla düştüğü İDDİA EDİLMEKTEDİR. (Kaynakça)
 • Sonra gıdalar ve çeşme suyuyla da vücudunuza girer. KAÇIŞ YOK YANİ. Mesela çeşme suyuyla vücudumuza florür girmekte ve bu bunun bizi aptallaştırdığı iddia edilmektedir. (Kaynakça) Hatta bu sebeple kimi diş macunlarında artık “Florür içermez” ibaresi yer almaya başlamıştır.
 • Dahası da var tabii…
Ağır Metaller İnsanı Yavaşça Zehirliyor
Ağır Metaller İnsanı Yavaşça Zehirliyor

“Ağır Metaller”in Vücuda Etkileri

Vücudunuz bir fabrika ise enzimler de o fabrikanın çalışanlarıdır. Enzimlerin yanında bir de mineral onlarla görev yapar. Altın ve platin enzimleri EN HIZLI çalıştırırken; (onların pahallı elemenler olmaları da ayrı bir tesadüf) ağır metaller de en yavaş düzeyde çalıştırıyor.

İnhibitör derler bilimde buna. Bisikletle yol almak mı kolay ferrari ile mi sorusu tarzı düşünün. Burada;

Bisiklet = Ağır Metaller
Ferrari = Altın, Platin gibi Metaller

Yani ağır metaller sizi YORGUN YAPAR, ENERJİSİZ YAPAR! Bunun sebebi ise şudur:

Yukarıda bahsettiğimiz üzere vücudunuzun işçileri olan enzimleri, antibiyotikler ve ağır metaller çeşitli sebeple inhibe eder, yani çalışma miktarını azaltır. (Kaynakça-1 ve Kaynakça-2)

Ağır Metal Detoksu (Alıntı)
Ağır Metal Detoksu (Alıntı)

Örnekler

(1) Civayı soluması bile zararlıdır ki öldürücü etkisi vardır.

(2) Alüminyum en önemlisi ve en çok maruz kaldığımız olanıdır. Alzheimer yapar! Kanıtlandı bu! Ağır metal tehdidi ne derece büyük görün bunları. (Kanıt)

(3) Ayrıca ağır metaller kanser de yapar, enzimlerin yapısını bozduğu için tüm vücudu hasta eder adım adım. Otizme neden olur. Bunlar zaten İnternet’te araştırdıkça bulabileceğiniz şeyler. Liste uzun ve kabarık ancak bu kadarı yeterli sanırsam.

(4) Son dönemlerde artan kuş ölümlerinin bir sebebinin de havadaki ve yağmur sularındaki ağır metaller olduğu düşünülüyor.

Tabi ağır metaller vücuttan nasıl uzaklaştırılır diye soruyorsanız ağır metal detoksu ile devam edelim serüvenimize:

Neden Ağır Metal Detoksu, Neden Yapılmalıdır
Neden Ağır Metal Detoksu, Neden Yapılmalıdır

Ağır Metal Detoksu Nedir?

Şimdi ise ağır metalleri vücuttan atmanın yollarını konuşacağız. Buna ağır metal detoksu denir. Neden önemli bu konu?

Zira insanların yorgun, bitik, kafası çalışmayan, depresyonda hissetmelerinin temel sebeplerinden birisi bu. Sabrederek okumanızı öneririm, zira sıkıcı gelebilir ama okursanız cidden faydasını göreceğinize inanıyorum! 4 sene araştırmadığım yer kalmadı, en detaylı yazılardan birisini biz yazdık iddialıyız!

Ağır Metal Detoksu Nasıl Yapılır?

Uyarı: Buradaki öneriler İnternet’ten ve birçok kaynaktan derlemedir, kesinlikle doktorluk gibi mesleklerle alakam yoktur :) Doktorunuza danışıp uygulayınız.

Bilmeyenler için detoks temizlik manasına gelir. Vücuttan ağır metalleri atacağız yani. Zaten (şehirde yaşadığınızı farz ediyorum) soluduğumuz hava ile bile durmadan ağır metaller çekiyoruz. Yani KAÇIŞ YOK! O zaman biz de kendimiz savunmaya bakacağız! Bedenimizdeki zehirleri, ilaçları, zirai ilaçları paso arıtacağız.

Ağır Metal Detoksu için Yeşillikler
Ağır Metal Detoksu için Yeşillikler

a) Vücudun Doğal Bağışıklık Sistemi

 • Vücudunuzun kendisini arıtma özelliği vardır. Bu özellik metiyonin adlı aminoasite bağlı… Bu aminoasitin üretimi de B12 VİTAMİNİNE BAĞLI…
 • Yani işin Türkçesi şu, kan testi yaptırın; B12 eksikliğiniz varsa takviye alın.
 • B12 vücutta depolanamayan haliyle günlük alınması gereken bir vitamindir.
 • Bizim kültürümüzde B12 tek kırmızı ette var, et fiyatları da malumunuz. Çoğu insan günde 100 gram kırmızı et tüketemez nasılsa.
 • Onun için takviye alacağız. Takviye alırken de çoğu ilaç ürününde hacim arttırıcı vs. ile ürünün özelliği azaltıldığı için ürünü iyi seçmemiz gerekiyor.
 • Bende ve çevremde işe yarayan ürünler ya ağızda eriyen ürünler ya da iğne şeklinde vurulan ürünler.

b) Ağır Metal Detoksu (YAPAY BAĞIŞIKLIK)

1. Sorun

Zirai ilaçlar, tarım ilaçları, PİS yağmur suyu (zira malumunuz yağışlar yeryüzüne inerken havanın tüm pisliğini alıp iner) ile yetişen tarım ürünleri ile zaten vücudunuza tonla ilaç kalıntısı alıyorsunuz. Marketten tavuk alıyorsanız onda bile tonla ilaç kalıntısı olduğunu belirtelim. Mesela baryum bağışıklık sistemini çökertir. Ağır metal detoksu için ilk yöntemlerimiz şunlar:

Beslenme Önerileri
Beslenme Önerileri

Çözüm Önerileri

~Kişniş: Yemeklere ilave edin, et yemeklerine çok yakıştığını söyleniyor. (Henüz denemedim ehehehehe) Sarımsak ve kişnişli köfte de lezzet olarak önerilir.
~Keçiboynuzu: Normal bitki hali de olur, pekmez de olur! Bakın bunun kanıtı şurada.
~İnternet’te bulduğum bir diğer öneri ise zeoliti toz haline getirip banyo suyuna bir yemek kaşığı katıp yıkanmak.

2. Sorun

Alüminyum ağır metaline fazlasıyla maruz kalıyoruz. Bu madde birçok soruna neden oluyor:

 • Havada oksijen oranını düşürür.
 • Kandaki oksijen oranını düşürür. (Bu da sizi enerjisiz kılar zira enerji üretimi için oksijen lazım)
 • Kandaki hemoglobini bağlayarak; hücrelere oksijen taşınmasını engeller.
 • Ve vücudu asitleştirerek kanser başta tonla hastalığa neden olur.
 • Beyindeki kalsiyumu bağlayarak alzheimer, MS, IQ düşüklüğü, uyuşukluğa neden olur.
 • –Şu Yazımızda belirttiğimiz gibi oksijensizlik de kanserin ana sebebidir ve bunu kanıtlayan adam nobel ödülü almıştır.

Çözüm Önerileri

Ağır metal detoksu yöntemlerimizin ikinci kısmında ise şunlar var:

 • Mineral sıkıntısını çözeceksiniz: Ya doğal rafine edilmemiş bir kaya tuzu kullanacaksınız ya da işe yarayan bir multi vitamin takviyesi alacaksınız. Sebebi şu; vücuda ağır metal detoksu yapınca ağır metaller yerine sağlıklı olanları kullanacak.
 • Alüminyum ve silisyum evli çift gibidirler, bir araya gelince zarar vermez ve birbirlerine bağlanırlar. At kuyruğu (kırk kilit otu)nun çayını tüketeceksiniz. Dikkat ediniz fazlası “vitamin b12” eksikliği yapabilir, bizden uyarması… 
 • Magnezyum da enerjinizi arttırır ki bol bol yeşillik tüketin bunun için.
Ağır Metal Detoksu Listesi
Ağır Metal Detoksu Listesi

3. Sorun

Ağır metaller sizi yorgun düşürür, bağışıklık sisteminizi çökertir, hasta olmanızda temel etmendir! Bu nedenle ağır metal detoksu yapacaksınız!

Çözüm Önerileri

 • Bolca su için, bu arada hasta olduğunuz gün içerisinde hastalığın ciddi oranda geçecek. İçtiğiniz suyun mümkünse ph’ı 7’nin oldukça üstünde olsun, içebildiğiniz kadar için. Amacınız tuvalette idrarınızın su rengi ile aynı olması. Evet, vücuttaki bir çok pisliği atıyorsunuz, denenmiştir.
 • Bir de karbonat ile vücudunuzu alkali tutun, zira alkali ortamda pekçok virüs vs. üretemez… (alkali demek bazik demek)
 • Kolloidal gümüş Suyu: Yüzyıllardır antibiyotik olarak kullanılıyordu; son yüz yılda ilaç sektöründen ufak ufak silindi tabi…
 • Bol bol C vitamini alın ama doğal yollardan… Ev yapımı nane limon ile çok güzel C vitamini alabilirsiniz. C vitamini de vücutta depo edilemez bu arada.
 • Propolis: Enfeksiyonlar için iyi OLDUĞU SÖYLENİYOR… Aynı zamanda kimi bilindik mutlivitaminlerden iyi doping etkisi varMIŞ…
 • Söğüt Ağacı Kabuğu/Yaprağı: Aspirinin içeriği değiştirildi malumunuz, bu maddeler de aspirin etkisi yapan salisilik asit içerir bilginize… (Alıntı :) )

Not: Yazı gereksiz çok detaylı olmakla birlikte sırf bilgi olsun, elbette işe yarar diye verdiğim tonla ağır metal detoksu önerisi var, bunları ayıklaması da size kalmış…

Not: İnternet’teki ünlü profesörlerin ağır metal detoksu kürlerini araştırıp onları denemenizi öneririz.

Hayati Uyarıda Not: Bu yazıda yazılanlar BİLGİ VERME AMAÇLI olup, mutlaka doktor kontrolünde uygulanması gerekmektedir. Kimi öneriler size uygun olmayabilir, gerekli araştırmaları yapın. Tüm sorumluluk kıymetli okuyucularımıza aittir.

“Ağır metaller” ve “ağır metal detoksu” hakkında eklemek istediğiniz şeyleri, sormak istediklerinizi, eleştirmek istediklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı