İlginç BilgilerKariyer Önerileri

Bedavaya Yaşamak Mümkün Müdür? :)

Bedava yaşamak mümkün müdür? Evet bal gibi de mümkündür. Yeter ki risk alacak o öz güvene, iş bitirici olma yeteneğine, birazcık birikime ve en önemlisi pazarlama yapabilecek bir pratik zekaya sahip olun.

Gelin bu yazıda nerede beleş oraya yerleş felsefesi ile okudukça şaşıracağınız, yaşanmış birbirinden ilginç ve adeta zeka fışkıran bedava yaşam örnekleri ile size ilham verecek ve sizlerde hayata dair yeni ufuklar açacağız. Örnekler şunlar:
1- Sizin Olmayan Evi Kiralamak
2- Bir Verip Beş Alan Puding Adamın Zeka Fışkıran Hikayesi
3- Bill Gates’in Damadı Fıkrası

Bedava Yaşam Örnekleri

1- Sizin Olmayan Evi Kiralamak

Tek kuruşunuz olmamasına rağmen iş bitirici davranarak kendi evinizin kirasını bedavaya getirebilirsiniz. Ve hatta şanslı iseniz üstüne para bile arttırabilirsiniz. Nasıl mı? Şöyle:

İlk başta üç tane ev kiralıyorsunuz. Daha sonra bu evlerin iki tanesini başkalarına kiralıyorsunuz, yani siz aracılık yapıyorsunuz. İşte bu iki evden gelen para ile kendi evinizin kirasını bedavaya getirebilir ve hatta üstüne para bile arttırabilirsiniz.

Air BNB'de Sizin Olmayan Evleri Kiraya Sunarak Para Kazanabilirsiniz
Air BNB’de Sizin Olmayan Evleri Kiraya Sunarak Para Kazanabilirsiniz

2- Puding Adam: Bir Verip Beş Almak Hikayesi

1999 yılının Mayıs ayında inşaat mühendisi olan David Phillips bir dükkanda alışveriş yapmaktadır. Healthy Choice adlı donmuş gıda firmasının promosyonunun üründen daha değerli olduğunu fark eder ve her biri 50 mil uçuş hediye eden pudinglerden tam 12150 adet satın alır.

Eğer bu pudinglerden çıkan kuponlar Mayıs ayı içerisinde postalanır ise puding başına 50 yerine 100 mil hediye edilecektir. Tek başına tüm kuponları ayıklayamayacağını fark eden Phillips, bir yardım örgütü olan Salvation Army’den yardım alır ve karşılığında pudinglerin yenen kısmını bu örgüte bağışlar.

Healthy Choice söz verdiği gibi Phillips’e 1 milyon 253 bin ödül milini verir. Phillips bir uçak firması ile anlaşır ve bunların 1 milyon kadarını advantage hesabına aktarır. Bu da ömür boyu gold üyelik kazanmak demektir.

David Phillips Pudingler ile Bedava 1 Milyon Mil Uçuş Hakkı Kazanmıştır
David Phillips Pudingler ile Bedava 1 Milyon Mil Uçuş Hakkı Kazanmıştır

Phillips sadece 3140 dolar karşılığında kazandığı 1 milyon mil 31 kere Avrupa’ya, 42 kere Hawaii’ye, 21 kere Avusturalya’ya veya en az 50 kere Amerika içine uçabilecektir. Phillips, yaptığı harcamanın 5 katı hızda mil kazanmaktadır. Advantage gold üyeliği ile özel rezervasyon ve check-in imkanları, bonus miller gibi özel haklara sahip olan Phillips yardım örgütlerine bağışladığı pudingler karşılığında da 815 dolar vergi indirimini de hak etmiştir.

Kafanız karıştı değil mi? Özetle 3140 dolar karşılığında olan şu;
✅ 815 dolar vergi indirimi
✅ Ömür boyu gold uçuş üyeliği
✅ İstemediği kadar bedava uçuş hakkı (1 milyon mil)
✅ Bu uçuş haklarını kullanırken, 1 mil uçtuğunda 5 katı kadar da mil kazanmak
✅ Çeşitli özel haklar

3- Bill Gates’in Damadı Fıkrası

Baba: Benim seçtiğim bir kızla evlenmeni istiyorum.
Oğul: Hayır!
Baba: Kız Bill Gates’in kızı.
Oğul: O zaman tamam.

– Baba Bill Gates’e gider:
Baba: Kızını oğlumla evlendirmek istiyorum.
Bill Gates: Hayır.
Baba: Ama oğlum Dünya Bankası’nın CEO’su
Bill Gates: O zaman tamam.

– Baba Dünya Bankası’nın başkanına gider:
Baba: Oğlumu CEO yap!
Başkan: Hayır.
Baba: Ama oğlum Bill Gates’in damadı.
Başkan: O zaman tamam.

Bu Fıkrayı Okurken Hissettiğimiz

💡 Demek ki neymiş? Kafayı çalıştırıp, sistemlerin buglarını (açık noktalarını) bulup bu örnekteki gibi çok ciddi kazanımlar elde edebilir ve hatta bedava dahi yaşayabiliriz.

Kendime Not: Bolca hedef anahtar kelime içeren şu yazıyı bu yazıya ekle.

Technogezgin.com Bilgi
Bedavaya yaşamak mümkün müdür” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı