Kariyer ÖnerileriBilim ve Teknoloji

Bitcoin Yorum – Ne Zaman Alınıp Ne Zaman Satılmalı?

Zamanında doğru “bitcoin yorum“u yapabilen insanlar bugünün milyonerlerinden oldular. Mesela İOTA adındaki sanal para 4000 kat kazandırmıştı! Yani 1 dolar koyup; 4000 dolar kazandırmıştı. İnanmayan Google amcaya sorabilir. Peki kazanan kim? Proje aşamasında dipten alanlar tabi ki de. Nasıl bunu ön görebildiler? İleriye ve teknolojinin ihtiyacına göre bitcoin yorum yaparak.

Geleceğe Yönelik Bitcoin Yorum

Elimizdeki kağıt paralar ve kredi kartları zamanla yerini kripto paraya (Bitcoin vb.) bırakacak. Aslında süreç gizli değil, apaçık ortada! Şirketler uyanıyor, mesela Visa geçtiğimiz dönem açıklama yaptı: “Gerekirse bizde coin altyapısına geçeriz.

-Reklam-

Microsoft’un zamanında yaptığı yazılım devrimine gülen, küçük gören tipler vardı. Bugünkü versiyonlarının “bitcoin yorum“ları şöyle; “Sizi dolandırıyorlar, güvenlik yok, öyle şey olamaz, böyle kazanç mı olur?” Fakat şunu atlıyorlar, o gün hissedar olanlar milyon dolarlarla kendi şirketlerini kurdular. Unutma! Ayrıca dijital paraların da altına dayalı olacağını belirtelim. FİZİKİ ALTIN!…

Bitcoin Ne Zaman Alınmalı Ne Zaman Satılmalı?

Temel Mantık Şudur

“Bir şey zirveyi gördüğünde %90 düşecektir, bir şey dip seviyeyi gördüğünde %90 yükselecektir.”

Kuralımız bu, anlamayanlar için görsel ile açıklayayım:

Ne Zaman Al Sat Yapılır -Bitcoin Yorum
Ne Zaman Al Sat Yapılır -Bitcoin Yorum
(Sell: Satış, But: Alış)

Yani bitcoin / altın / döviz tepeyi gördü ise satıyorsunuz, dip seviyeyi gördü ise satın alıyorsunuz. Çoğu insanın kafasında şu temel iki yargı var:

-Reklam-
  1. Dolar, euro, altın, bitcoin (her neyse artık) yükseliyor demek ki bunlardan almalıyım. (dakika bir gol bir)
  2. Dolar, euro, altın, bitcoin vs. düşüyor demek ki bunları satmalıyım. (dakika iki gol iki)

Güzel bir örnekle mantığı iyice kavrayalım: hani 2018’de dolar rekor kırdı (7.20 TL) sonra Rahip Brunson serbest bırakıldı diye dolar düştü ya; bir çok kişi doları 7 seviyelerinde iken “siyasi kriz var, daha da artacak” diyerek aldığı için dolar düşmeye başlayınca panik yapıp, zararına sattı. SONUÇTA İŞİ BİLENLER BÖYLECE PARA KAZANMIŞ OLDU!

Youtube’de reklamlarda illaki görmüşsünüzdür. O Bitcoin ile binler, yüz binler ve hatta milyonlar kazandım diyenler nasıl kazandı sanıyorsunuz?

Ne Zaman Alım, Ne Zaman Satım Yapılır? (Buy: Al, Sell: Sat)
Ne Zaman Alım, Ne Zaman Satım Yapılır? (Buy: Al, Sell: Sat)

Piyasa Zigzaglar Çizer Durur

Her şeyden önce şuna kanaat getirelim; sürekli yükselme veya sürekli düşüş diye bir şey olmaz değil mi? Temple run oyunu gibi, engeller olmasa sıkıcı olurdu ya o hesap. Yükseliş ve inişlerin olması gerekir. Asıl olan şey ne zaman almak veya ne zaman satmak gerektiğini bilmektir.

-Reklam-

Doğası bu kardeşim, nedeni olur mu? Sürekli düşmesi veya yükselmesi saçma olmaz mı?

Boğa Sezonu ve Ayı Sezonu Nedir?

Al sat işinde Boğa ve Ayı sezonu diye iki terim vardır, borsada. Aslında durum şu; Büyük Balina, küçük balığı yer. Tanımlara gelirsek:

Boğa Sezonu: Şiddetli yükseliş ve kar dönemi (Mesela 2018 krizinde doların 7.20 liraya çıkması)
Ayı Sezonu: Şiddetli düşüş ve zarar dönemi (Papaz serbest bırakılınca zamanla doların 5.50′ seviyelerine düşmesi)

Küçük balık risk almaktan korkar, boğa döneminin sonunda piyasaya girer, tepeden alır. Balinanın midesinde yüzüyordur artık av olmuştur. Durumun farkında değildir.

-Reklam-

Boğa sezonu başlamadan yatırımını yapacaksın. Ayı sezonu başlangıcında ormandan pılını pırtını toplayıp kaçacaksın.

Bitcoin Yorum - Sıkça Sorulan Sorular
Bitcoin Yorum – Sıkça Sorulan Sorular

Peki Nasıl Fark Edeceğiz?

1- İletişim: Uzmanlardan yardım alın. Ayı sezonları beklenmedik şekilde gelir ve kazandığınızı balinalar yutabilir. O yüzden değerler düzenlice takip edilmelidir. Balinalar ortak şekilde satışa başladığında ani düşüşlerde panik oluşuyor ve piyasa çöküyor. O yüzden değeri düşerken bir uzmandan yardım isteyin.

2- Gözlem: Bitcoin, hisse, altın veya dövizin yükseliş / düşüş durumunu her hafta (mümkünse her gün) düzenli olarak takip edin.

Bitcoin Yorum – Hayati Uyarılar

Kaybetmeden, kazanamazsın.

Şahsen ben de ilk başta kaybettim. Fakat sonradan işin mantığını öğrendim ve kazanmaya başladım. Mesela meşhur coin çeşidi XRP’yi alanların çoğu boğa sezonunun sonunda aldı. Fiyat 4$’ı görmüştü. Ama 1,5 sene önce 0.001′ dolarken 1000 dolar yatıranlar 300.000 dolar kazandı. Mesele bu! Bakın kar oranına kaç kat?

Gereksiz yatırım yapmayın.

Kazandığınız yüksek meblağda paraları bu işe yatırmayın. Sakın ha ev, araba, mal mülk satıp bu işlere girmeyin. Hele hele kredi çekip yatırım yapmayın.

Bitcoin Yorum – İlginç bir bilgi.

Geleceğin parası bitcoin! Ne zaman bilmiyorum ama sağlam bir aileye ait olan bir ekonomi dergisinin kapağında bakın dolarlar yanıyor, o ateşte bitcoin tarzı bir şey yükseliyor. Anka kuşu gibi bir kuş resmedilmiş ve anka kuşu küllerinden doğan kuştur bilirsiniz. Mesaj zamanında çok sağlam verilmiş. Bitcoine benzeyen şey kuşun GÖĞSÜNDE!, neden mi göğüs, bayrağı neden göğsünde taşıyorsan ondan. Buyurun ilgili görsel:

-Reklam-

Ünlü bir ekonomi dergisinin dolaylı "bitcoin yorum"u
Ünlü bir ekonomi dergisinin dolaylı “bitcoin yorum”u

Nasıl Bitcoin Yatırımı Yapılır?

*Paribu, Btcturk gibi Türk bitcoin borsa sitelerine üye olun.
*Kişisel banka hesabınızdan borsaya para aktarın.
*Oradan bitcoin satın alın ve üye olduğunuz Binance gibi yabancı borsalara bu coinleri aktarın.
*Oradan Bitcoin ile altcoin satın alabilirsiniz.
*Youtube’da ”Altcoin nasıl alınır” sorusuyla alakalı yüzlerce video var. Ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.
*Fakat borsada para tutmanızı tavsiye etmem. Aldığınız coinleri cüzdanlarda saklamanızı öneririm. Cüzdan daha güvenlidir.

“Bitcoin Yorum”ları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

*Bitcoinin bitme durumu var mı?

-Bu projenin tamamı ile dünya para piyasasını ele almak üzere kurgulanmış bir sistem olduğu iddia ediliyor. Dünyada balon paranın döndüğü ve bu balonu indirmek için tasarlanan bir sistem olduğu da söyleniyor. Ne olacağını bilemeyiz.

*Bitcoin ne kadar güvenilir ki? Düğmeye basıp sistemi kapattıklarında neler olur düşünsene?

Peki Mastercard, Visa yarın bütün kartları kapatsa ne yapabiliriz? Tabi ki hiç bir şey yapamayız. Sadece Bitcoin’den şüphe etmeyin varını yoğunu banka kartlarında toplayanlar var, oradan da şüphe edin 😉


Bitcoin yorum yazımızın altına isterseniz sorularınızı sorabilir, ekleme yapabilir veya yazıda katılmadığınız yerleri belirtebilirsiniz.

-Reklam-

Bitcoin Yorum Yazısının Ufak Bir Kısmı Şuradan Alıntıdır: Tıklayın

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı