Bilim ve Teknoloji

İnstagram Bu İşlem Engellendi Sorunu [Çözüm]

Bu işlem engellendi sorunu, fazla beğeni ve paylaşım yapmak başta olmak üzere, spam yapan İnstagram kullanıcılarının geçici bir süreyle karşılaştıkları hatalardan birisidir. Üstelik kimi zaman engelleme süresi dolmasına rağmen sorunun devam ettiği durumlarda görülmektedir.

Aslında bu hata mesajı ile İnstagram bizlere “Spam yapmaktan ötürü şüpheli konumdasın.” diyor. Ve eğer takipçi kitlesinden maksimum verimi almak istiyorsak doğal olmak zorundayız. İşte bu yazıda da bu sebeple bu işlem engellendi hatası ve çözüm yöntemlerini ele aldık.

Bu Hatanın & Sorunun Olası Sebepleri

Sıkça İşlem Yapmak: İnstagram firmasının; yeni ve eski hesaplar için ayrı ayrı günlük ve saatlik olarak belirlediği kimi beğeni, yorum, takip ve mesaj sınırlamaları mevcuttur. Bu sınırlamaları defalarca kez aşan kullanıcılar bu işlem engellendi sorunu ile karşı karşıya kalırlar.

Limitleri merak ediyorsanız; eski hesaplar saatte maksimum 60’ar tane beğeni, yorum, takip / takipten çıkarma yapıp ve 60’ar tane mesaj atabilirler. Eğer hesabınız yeni ise bu limit 30’dur. Yazıyı okumayı bitirince güncel limitleri ne olur ne olmaz tekrardan araştırmanızı öneriyoruz. Ayrıca doğal yollardan, göze batmadan takipçi kitlenizi nasıl arttırabileceğinizi öğrenmek için “Takipçi Kasma – Takipçi Arttırma Yolları” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

İnstagram Bu İşlem Engellendi Sorunu ve Çözümü
İnstagram Bu İşlem Engellendi Sorunu ve Çözümü

Sıkça Gönderi Yayınlamak ve Etiket Kullanmak: Sık sık gönderi yayınlamak (hele hele gönderi etkileşim almıyorsa durum çok daha kötüdür) ve bu gönderilerde abartı şekilde etiket kullanmak (hele hele hep aynı etiketleri kullanıyorsanız durum çok çok daha kötüdür) bu soruna sebep olur.

Üstelik bu sorunla devamlı karşılaşmanız; zamanla kara listeye alınmanıza, yani gölge banlama dediğimiz ve gönderi etkileşiminizi çok ciddi şekilde düşürecek sorunla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Bu konuda detaylı bilgiyi “Shadowban Nedir? [Çözüm]” konulu yazımızda bulabilirsiniz.

Diğer Sebepler: Telif hakkı ihlali yapmak, İnstagram kurallarını ihlal etmenize sebep olacak paylaşımlar yapmak, takipçi siteleri gibi sıkıntılı hizmetleri kullanmak ve kullanıcı şikayetleri (özellikle spam şikayetleri) gibi sorunlar yine bu işlem engellendi hatası ile karşılaşmanıza neden olacaktır. (Ayrıca Bakınız: İnstagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?)

Kullanıcı Şikayetleri de Bu İşlem Engellendi Sorununa Sebep Olur
Kullanıcı Şikayetleri de Bu İşlem Engellendi Sorununa Sebep Olur

İnstagram Bu İşlem Engellendi Sorunu: Çözüm

➽ Sorun / hata bildir sekmesinden; hesabınızı gerçekten sizin kullandığınızı, spam yapmadığınızı ve bu konuda daha dikkatli olacağınızı güzel ve nazik bir üslupla anlatan bir mesajı iletmeniz gerekiyor. Genellikle bir iki saat içerisinde İnstagram tarafından sorununuz çözülecek ve hesabınızdaki engellemeler kalkacaktır.

Sakın ha hakaret içeren veyahut “Ne yaptığınızı sanıyorsunuz, ben spam değilim, engeli açın lan” tarzında bir üslupla konuya girmeyiniz. Ömür boyu engelli kalmanızı istemeyiz :)

➽ Gerçek bir hesap olduğunuz izlenimini verebilmek adına; diğer sosyal medya hesaplarınızı İnstagram hesabınıza bağlayın.
➽ Hesabınızı mümkün mertebe tek bir cihaz üzerinden kullanın.
➽ Sürekli kullanıcı adı, isim, biyografi, telefon, elektronik posta adresi vesaire değişikliği yapmayın.
➽ Sürekli takip / beğeni / takipten çıkma işlemi yapmayın. (En kritik nokta budur)

.#. Tüm bu çözüm yöntemleri sayesinde İnstagram algoritması sizi sahte bir robot değil de; gerçek bir kullanıcı olarak algılayacaktır. (Ayrıca Bakınız: Algoritma Nedir?)

.#. Eğer İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız; doğal yollardan, göze batmadan takipçi kitlenizi arttırma tekniklerini öğrenmek için “Takipçi Kasma – Takipçi Arttırma Yolları” konulu yazımıza, kolay yoldan satılık bir hesap bulmak adına “Satılık İnstagram Hesabı Nereden Bulurum?” konulu yazımıza, İnstagram’dan nasıl para kazanılacağını öğrenmek içinse “İnstagram’dan Para Kazanmak [Rehber]” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Technogezgin.com Bilgi
İnstagram bu işlem engellendi sorununun çözümü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı