İlginç Bilgiler

Çizgi Filmlerin Sonları ve Videolarla İlginç Sahneler (+18)

Çizgi filmlerin sonları bu yazıdaki konumuz. Hangimiz izlemedik çılgınlar gibi? Hangimiz televizyonun başında saatler boyunca sevdiğimiz çizgi filmin başlamasını iple çekmedik ki? Hangimiz izlemedik saatlerce büyük eşsiz bir tutku ile…

Bu yazımızda hem biraz nostalji yapacağız hem de izlerken şaşırma garantisi verdiğimiz videolarla “çizgi filmlerin sonları“nı izleyeceğiz. Görünce inanamayacağınız cinsten sahneler var. Alın çayınızı, kahvenizi, içeceğinizi başlayalım siz hazır olunca… Hazır mıyız?

-Reklam-
Çizgi Filmlerin Çoğunda Geçmişe ve Geleceğe Atıfta Bulunulur
Çizgi Filmlerin Çoğunda Geçmişe ve Geleceğe Atıfta Bulunulur

Birbirinden İlginç Çizgi Filmlerin Sonları

1) Tom ve Jerry’nin Hazin Sonu

Haylaz kedi Tom’u hatırlarsınız. Son bölümlere doğru sevdiği kediyi memnun edememeye başlıyor. (Daha doğrusu sevdiği kedi zengin bir kediyi tercih ediyor)

Zavallı Tom ise alkolik oluyor, borç batağına batıyor, borçlarını ödeyemeyince de raylarda intihar ediyor. Tabi Jerry’de dayanamayıp ona eşlik ediyor. (İşte gerçek arkadaşlık) İşte video:

Çizgi Filmlerin Sonları – Tom ve Jerry (Sigara İçenler bu sefer tom ve jerry için yaksınlar :D)

Burada dikkat çekmek istediğim bir nokta var; senarist “Güçlü olanın insanları elinde tuttuğu” konusunda ince ve güzel bir mesaj vermiş. (Gücü sadece para olarak algılamayın da)

Tom ve Jerry Final Bölümünün Özeti
Tom ve Jerry Final Bölümünün Özeti

2) Tom ve Jerry Şeytana Tapma Sahnesi

Tom ve Jerry’den girdik madem, buradan devam edelim. Bu çizgi filmde senariste “Lan bu sahneyi ne içtin / sana ne teklif ettiler de koydun be adam” diyeceğimiz bir sahne var. Gelin önce sahneyi izleyelim;

-Reklam-
Tom ve Jerry Şeytana Tapma Sahnesi

Şeytanı tapılması / korkulması gereken bir şey olarak göstermişler. Hedef kitlesi çocuklar olan bir şeyde bu ne alaka şimdi?

Söylenen sözler ve odadaki kimi nesneler / eşyalar da özel olarak, özel motiflerle dizayn edilmiş. İşleyecek başka bir konu mu bulamadılar?

3) Cedric Final Sahnesi (+18 İçerik)

Hazır mısınız şok olmaya? Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin yabancı versiyonu olmuş bu da.

-Reklam-

Bunun gerçek videosunu bulamadım ZİRA YASAKLANMIŞ TÜRKİYE başta bir çok ülkede yasaklanmış. (Zira hedef kitlemiz çocuklar) Gelin olan olayları anlatıyım burası biraz uzun olacak zira…

“Cedric final bölümünde Chen’e tecavüz etmiştir. Bunun sonucunda ise Chen hamile kalmıştır. Yalnız şuna dikkat, final bölümünde Cedric 8 yaşında değildir. Çizgi film o zaman 20 yıl sonrasına gider ve Cedric ile Chen’in araları yıllardır bozuktur. Olaylar asıl şimdi başlıyor. Bir gün Cedric çok içer ve Chen’in evine gider.

Chen onu içeri almak istemez ama sarhoş kafayla mahalle içinde çok ses yapınca Chen komşulara rezil olmamak için onu eve almak zorunda kalır. Sonrası klasik devam eder tartışırlar falan. Daha sonra ise Cedric Chen’i öpmeye çalışır. Chen geri çekilir ve onu iter. Asıl bomba şimdi geliyor. Ne oldu tahmin edin?

Cedric ve Chen Büyüyünce - Çizgi Filmlerin Sonları
Cedric ve Chen Büyüyünce – Çizgi Filmlerin Sonları

Cedric sarhoş olduğu için yere düşer ve bu sinirle kalkıp Chen’e tecavüz eder. Bahsi geçen sahneler pek çok ülkede yetişkin içerik olarak gösterilmiştir, ülkemizde ise gösterilmemiştir. Senariste niye böyle bir son yazdığı sorulduğunda ise “hayat 8 yaşındaysanız gerçekten çok güzeldir ancak 28 yaşındaysanız bazı şeyler sarpa sarmaya başlar.” cevabını verir.

-Reklam-

Videosu bulunamaz maalesef çünkü pek çok ülkede çocukların psikolojisini etkilememek için yayınlanmamıştır. Ama şu da var ki Cedric çizgi dizisi böyle bir finalle dünya çizgi film tarihine geçerek hafızlara kazınmıştır.

Gelin Sünger Bob amcaya geçelim bir de.

4) Sünger Bob’daki Mantık Hatası

Çizgi filmlerin sonları içerisinde burası biraz farklı olduğu için dikkatli olmanızı ve mantık hatasını bulmanızı istiyorum. Bakalım bulabilecek misiniz?

Son bölümde şöyle oluyor; Patrick ve Sünger Bob Yengeç Restoran’da çıkan yangında ölüyor. Yine bir trajik bir ölüm vakası… Peki mantık hatası nerede dersiniz? Durun, düşünün öyle devam edin okumaya.

Dingong! Suyun altında yangın mı olur ya hu? “Çizgi filmlerin sonları”nda bile mantık hataları yapabiliyorlar tabi.

Bunun videosunu bulamadım haliyle %100 doğruluk garantisi veremem. Ama şöyle bir şey olması olasıdır:

-Reklam-

Çizgi Filmlerin Sonları - Olası Sünger Bob Sahnesi
Çizgi Filmlerin Sonları – Olası Sünger Bob Sahnesi

5) Bugs Bunny Final (Çizgi Filmlerin Sonları)

Bugs Bunny’i hatırlayamadınız mı yoksa? Bir nesle havuç sevdiren koca yürekli tavşan. Peki bunun sonunda ne oluyor dersiniz?

Daffy Duck (hani şu ördek) sevgili Bugs Bunny’nin sabrını kelimenin tam anlamıyla taşırıyor ve ne oldu tahmin edin? Katil oluyor. Son bölümde Bugs Bunny Daffy Duck’u parçalara ayırarak göle atıyor. (Harbiden yuh lan)

Videosu bulunamaz maalesef çünkü az sonra bahsedeceğim hazin son bir çok ülkede çocukların psikolojisini etkilememek için yayınlanmamıştır.

Çizgi Filmler Kendi Bünyelerinde Nice Gizem ve Sürprizleri Barındırırlar
Çizgi Filmler Kendi Bünyelerinde Nice Gizem ve Sürprizleri Barındırırlar

6) Road Runner’in Ölümü (Çizgi Filmlerin Sonları)

Biz sizlere çizgi filmlerin sonları deyince; şayet gözünüzde tozpembe bir tablo canlandı ise direkt onu unutun. Vereceğimiz örneklerde bolca cinayet, kan, tecavüz ve göz yaşı olacak.

Mesela Road Runner çizgi filminin son bölümünde Çakal, tilki her ne ise işte Road Runner’i tuzak kurarak yakalamayı sonunda başarır ve güzelce onu yiyerek de ziyafetini çeker. Dakika bir, gol bir, trajik son bir.

Tabi ki sizin için videoyu koymayı da ihmal etmiyoruz…

-Reklam-

Çizgi Filmlerin Sonları-1: Road Runner

7) Şeker Kız Candy Final (Çizgi Filmlerin Sonları)

Şeker Kız Candy adlı çizgi filmin sonu ise karmakarışık Brezilya dizilerini andıracak türden.

Şeker Kız Candy’nin sevgilisi attan düşüp ölüyor ve Candy bunun üzerine Terry isimli birisiyle birlikte oluyor.

Ancak Terry, Candy’i aldatarak başkasıyla evleniyor ve Candy de bu durum üzerine ölen sevgilisinin dayısıyla evleniyor. (Alıntı)

Türk / Brezilya dizilerinin çizgi film versiyonu. Yalnız üniversite sınavında bile paragraflarda böyle yakın isimler kullanmıyorlar yahu. Olayı nokta atışı anlayan yorumlarda bana da anlatırsa sevinirim :D

8) Johhny Bravo Final (Çizgi Filmlerin Sonları)

Çizgi filmlerin sonları listesinde gerçekten en yıkık duruma düşen Johhny Bravo. Malumunuz Johhny Bravo çizgi film boyunca vizyonsuzca ömrünü sadece kızların peşinde gezerek bitiriyor.

Gerçi hiçbirisinde de başarılı olamıyor da neyse oralara girmeyelim :D

İnternet’te yazanlara göre çizgi filmin sonunda Johnny kadınların bir daha asla ona bakmayacağını anlıyor ve en sonunda eş cinsel olmaya karar veriyor.

Çizgi Filmlerin Sonları Konulu Bu Yazı Neden Yazıldı?

Hepimiz çılgınlar gibi izledik, yine olsun yine izleriz elbete. Fakat bir şeye dikkat çekmek gerekiyor burada.

-Reklam-

a) Kötümser Bakış Açısıyla Çizgi Filmlerin Sonları

  • Gerek çizgi filmlerin sonları olsun,
  • Gerek çizgi filmlerde şiddetin, vurma, kırma, dökmenin eksik olmaması olsun
  • Gerek diğer şeyler olsun

Bunları izleyenler masum çocuklar. Neden çocuklarımıza güzel değerleri heyecan uyandıran senaryolar ile göstermek yerine neden vurdu kırdılı sahneleri paso izletiyoruz?

Şimdi diyeceksiniz sen olsan izlemez misin izlerim ama bunun son derece yanlış bir tutum olduğu gerçeği değişmez tabi. Sebebi ise şu;

“Zira bir şeyi ne kadar çok görürsek o şey zihnimizde o denli normalleşir.”

Mesela hepimizin bildiği bir dizideki (saksıyı çalıştırın ismini bulursunuz) tecavüz sahnesi Türkiye’de izlenme rekorları kırdı. Sorsak herkes medeni, modern, kadın hakları savunucusu zaten…

Burada sorulacak soru bunlara en azından bu açıdan bakılması üzerine dikkat çekmemiz gerekirken neden izliyoruz, ve daha kötüsü başkaları bununla para kazanıyor?

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları
Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları

b) İyimser Bakış Açısıyla Çizgi Filmlerin Sonları

Varan-1: Son 300 yılda sadece 26 gün savaşsız geçmiş, 1 ay bile değil :D (Coğrafya kaderdir yazımızdan alıntı)

Varan-2: Hani üstte demiştik ya bir şeyi ne kadar çok görürsek zihnimizde o denli normalleşiyor diye.

Şimdi madem doğamız güç savaşlarının ta kendisi, aslında çocukları güldüre güldüre, eğlendire eğlendire buna alıştırıyor olmamız da güzel bir şey olabilir :D

-Reklam-

İki bakış açısını da deneyin, tarafınızı seçin. Biz sadece bakış açılarını sunarız; ne düşüneceğiniz, nasıl yorumlayacağınız size kalmış elbette.

Ufak Bir Not: Burada yazılanlar derleme bilgilere yorum katılmış halidir. Yazılanların bazıları %100 doğru olsa da, bazılarında doğruların içine katılmış gizli yalan bilgiler de olabilir. Ben İnternet’te pek çok sitede yazanların yalancısıyım :)

Technogezgin.com Bilgi
Peki sizlerin etkileyici ve / veya farklı bulduğunuz farklı ‘çizgi filmlerin sonları‘ var mı? Eklemek istediklerinizi yorumlar vasıtasıyla ekleyebilirsiniz.

Ayrıca sormak istediğiniz soruları ve (eğer varsa) yanlışları yorumlar aracılığıyla belirtebilirsiniz. Yazının bağlantısını da gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı