Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası Techno Gezgin
Gizlilik Politikası – Techno Gezgin

Techno Gezgin İnternet sitesine ait gizlilik politikasıdır. Burada yazanları siteyi ziyaret eden herkes kabul etmiş sayılır.

Gizlilik Politikası – Biz Kimiz

 • Biz kim miyiz?
 • Bu site neden mi kuruldu?
 • Ne gibi amaçlarımız mı var?
 • Ne tür eserler (teknoloji, yazı, program vb.) mi üretiyoruz?
 • Sitemizin gelir kaynakları var mı? Varsa neler?

Şeffaf yönetim adına adına bunları ve daha nicelerini güzel bir şekilde “hakkımızda” sayfasında açıkladık, sizi direkt olarak oraya alalım.

Techno Gezgin Ailesi – Hakkımızda Sayfası

Yazdıklarımızdan Asla Sorumluluk Kabul Etmiyoruz!

 • Yazılanlar yazıların hepsi bilimsel olmadığı için, aralara ister istemez yorumlar sıkıştığı için,
 • Bazı cümleler farklı kesimlerce farklı yorumlanmaya açık olduğu için,
 • Farklı yazılar birbirlerine göre değişik görüşleri içinde barındırabileceği için;
 • Bazı öneriler okuyan kişilerin psikolojisine, ruh haline, sağlıksal koşullarına ve nicelerine uymayacağı için (herkese aynı reçeteyi vermek ne kadar doğru olur ki?)
 • Mizahi ve hicvi ögeler barındırdığı için, (Hiciv: Eleştiri)
 • ELBETTE değişik kişilerce değişik yorumlanabileceği ve daha nice sebeplerden ötürü

Yazılanlardan asla sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim. Bir elinizde 5 parmak var, bakınca hepsi parmak ama hepsinin boyu ve işlevi farklı, o hesap düşünebilirsiniz. Yazdıklarımızda (varsa) derin anlam tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Gizlilik Politikası – Hangi Kişisel Bilgileri Ne Amaçla Topluyoruz

Google tarafından sunulan Analytics, Adwords ve Adsense gibi üçüncü parti uygulamalar kullanılarak tarayıcı verileriniz toplanmaktadır. Bu verilerin içerisine IP adresleri, ISS, tarayıcı, cihaz türü, kullanıcı oturum süreleri ve site genelinde hangi sayfaların ziyaret edildiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Toplanan bu veriler kesinlikle kişisel bilgiler içermez, ticari amaçla satılmaz ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Toplanan veriler yalnızca istatistik bilgi niteliği taşır ve site üzerinde gerçekleştireceğimiz çeşitli çalışmalarda kullanılır. Bu çalışmalar; kullanıcı deneyimini iyileştirme, hata analizi, yeni reklam politikaları oluşturma ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunma şeklinde sıralanabilir.

Dış Bağlantılar

Yazılarımızda referans niteliği taşıyan bağlantılar mevcut olmakla beraber bu bağlantılar resim, ses veya dış bağlantı olarak karşınıza çıkabilir. Farklı sitelerden kaynak gösterilen, link verilen veya reklamla tanıtımı yapılan içeriklerden veya bu içeriklerin gizlilik prensiplerinden technogezgin.com sorumlu değildir.

Yorumlar

Ziyaretçiler sitede yorum bıraktığında yorum formunda gösterilen verileri ve ayrıca istenmeyen yorum tespitine yardımcı olmak için ziyaretçinin IP adresi ve tarayıcı bilgisi metnini de toplarız.

E-posta adresinizden oluşturulmuş anonimleştirilmiş bir metin (hash olarak da adlandırılır) gravatar hizmetine, servisi kullanıp kullanmadığınızı görmek için, sağlanabilir. Gravatar servisinin gizlilik politikası şu adrestedir: https://automattic.com/privacy/. Yorumunuzun onaylanmasından sonra profil resminiz yorumunuzla birlikte herkese görünür.

Tabi bir de yorumunuza geri dönebilmek için de bu işlemi gerçekleştiririz.

Görseller

Görselleri İnternet sitesine yüklerseniz, gömülmüş konum verileri (EXIF GPS) içeren görseller yüklemekten kaçınmalısınız. İnternet sitesi ziyaretçileri, İnternet sitesindeki görsellerden herhangi bir konum bilgisini indirip çıkarabilir.

Diğer sitelerden gömülen içerik

Bu sitedeki makaleler gömülü içerik (ör. videolar, resimler, makaleler, vb.) içerebilir. Diğer İnternet sitelerinden gömülen içerik, ziyaretçinin diğer İnternet sitesini ziyaret etmiş gibi, tam olarak aynı şekilde davranır.

Bu İnternet siteleri sizin hakkınızda veri toplayabilir, çerez kullanabilir, üçüncü taraf tarafından gömülmüş şeklide takip yapabilir ve bir hesabınız varsa ve bu İnternet sitesinde oturum açtıysanız, gömülen içerikle etkileşiminizi takip etme dahil olmak üzere, bu gömülen içerikle etkileşiminizi izleyebilir.

İletişim Bilgilerimiz

Siteye yorum yaparak veya ana sayfada belirttiğimiz sosyal medya hesapları üzerinden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Ankara / Türkiye

Ana Sayfa İçin: https://www.technogezgin.com