Bilgisayar Mühendisliği

Google Dofollow Backlink Alma Yöntemleri

Google dofollow backlink alma deyince bu size zor veya hayal gibi geliyor olabilir ama aslında çok basit yöntemlerle çok kısa bir süre içerisinde bunu yapmak mümkün!

Burada aklınıza Google Sites gelmesin, zira oradan alacağınız bağlantılar da nofollow olacağı için aman aman bir işe yaramaz. Biz şu yöntemleri kullanarak kolayca dofollow bağlantı elde etmiş olacağız:

(1) Google Haritalar
(2) Az Bilinen Bir Kodun Siteye Eklenmesi
(3) Google Business

Peki Google Dofollow backlink alma işlemini önemli kılan şey nedir? Alan adı ve sayfa otorite puanları herhalde yüzde yüz olan ender sitelerden birisi olduğu için oldukça kaliteli bir backlink kaynağıdır.

Neden Google Dofollow Backlink?
Neden Google Dofollow Backlink?

Peki neden dofollow bağlantı? SEO Nedir ve Nasıl Yapılır [Efsane Rehber] adlı yazımızdan da hatırlayacağımız üzere onlarca, hatta dofollow bağlantıyı kaliteli bir yerden alıyorsanız yüzlerce nofollow bağlantıya tek başına bedel olduğu için.

Google Dofollow Backlink Alma Yöntemleri

(1) Google Haritalar Yöntemi

Kimler Kullanabilir? Sitesini haritalara ekleyebileceği gerçek bir adresi olan her kullanıcı kullanabilir.

Yöntem: Google haritalara kayıt oluyorsunuz. Gerçekçi bir adresten kaydınız olsun, aksi halde başınız ağrır. Bir kaç kişiden de “gerçekçi” yorum yapıp 4-5 yıldız vermesini isteyin. Daha sonra ilgili ayar bölümünden sitenizi ekleyebilirsiniz. Kayıt konusunda ilgili detayları İnternet’te bulabilirsiniz.

Eğer insanlara ücret karşılığında bir hizmet sunuyorsanız Google Haritalar sayesinde size çok daha fazla insan ulaşacaktır, bir taşla iki kuş :) Google dofollow backlink alma da cabası… Örnek gösterelim:

Google Maps Dofollow Backlink Yöntemi
Google Maps Dofollow Backlink Yöntemi

(2) Az Bilinen Bir Kodun Siteye Eklenmesi

Bu yöntem; çok az kişinin bildiği, bilenlerin de sır gibi sakladığı bir yöntem. Hem diğer yöntemlere göre oldukça basit, hem de etkili!

Kimler Kullanabilir? Bu yöntemde kimlerin kullanabileceği konusunda hiçbir sınırlama yoktur.

Yöntem: Aşağıda verdiğimiz kodu, aşağıda belirttiğimiz şekilde düzenleyip yeni bir içerik şeklinde paylaşmak.

Bu kod sayesinde Google’a backlink veriyoruz, o backlink sayesinde de Google dofollow backlink alma işlemini yapmış oluyoruz. Saçma gelmiş olabilir ama taşların cuk diye oturması için sabırla okumaya devam edin. Kodumuz şu:

<a href="https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.siteadi.com/">Anahtar Kelime</a>
<a href="https://www.google.com.tr/url?sa=i&url=https://www.siteadi.com/">Anahtar Kelime</a>
<a href="https://www.google.az/url?sa=i&url=https://www.siteadi.com/">Anahtar Kelime</a>
<a href="https://www.google.de/url?sa=i&url=https://www.siteadi.com/">Anahtar Kelime</a>
Google Dofollowa Backlink İle Sitenize Gelenler Google Refferal Olarak Görünür (Tıpkı Google'dan Sitenizi İncelemeye Gelenler Gibi)
Google Dofollowa Backlink İle Sitenize Gelenler Google Refferal Olarak Görünür (Tıpkı Google’dan Sitenizi İncelemeye Gelenler Gibi)

Kod Nasıl Düzenlenir?

# Kodda site adı yazan kısımlara; kendi sitenizdeki ilgili sayfaya ait bağlantıyı (tercihen ana sayfanızı), anahtar kelime kısmına da istediğiniz kelime grubunu yazabilirsiniz.

# Sadece bir kelimede değil de, o sayfaya ait tüm kelimelerde yükselişi desteklemek adına anahtar kelime kısmına sayfanın URL’sini de yazabilirsiniz. Ki SEO açısından önerilen budur.

# Koddaki Google URL’lerini paylaştıklarımızdan farklı ülkelere göre değiştirebilir, ek bağlantı kodları yaratabilirsiniz. (Mesela Google.com.tr yerine Google.co.uk gibi)

Bu kodu bir gönderi (sayfa / yazı vesaire) şeklinde paylaştıktan sonra, paylaştığımız sayfadaki metne (üstte belirttiğimiz anahtar kelime kısmı işte) tıklayalım. Şöyle bir ekran gelmesi gerekiyor:

Google Dofollow Backlink Alma Yöntemi
Google Dofollow Backlink Alma Yöntemi

Profesyonel Taktikler

# Bu işlemi doğal bir çalışma olması adına mümkün mertebe kendi ülkeniz ve ziyaretçi aldığınız ülkelerdeki Google bağlantılarından yapınız.

# Bu işlemi kendi sitenizde yapmak yerine, paravan bir site açıp, oranın sayfa otoritesini biraz arttırdıktan sonra; orada bu işlemi yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bedavaya paravan site kurabileceğiniz altyapılar mevcuttur. (Blogger gibi)

# Bu işlemi tanıtım yazısı şeklinde, sayfanın içerisinde spam yapmadan yedirerek yapmak en doğal olanıdır. Tabi bağlantıyı paylaştıktan sonra;

– Bir kaç farklı cihazdan, farklı IP adresleri ile buralardaki bağlantılarla kendi sitenize giriş yapmak,
– Bu bağlantının olduğu URL’ye 1-2 backlink / sosyal medya paylaşımı almak şahane olacaktır.

# Eğer tanıtım yazısı şeklinde yapmadı iseniz; Google’a verdiğiniz bağlantının arama motoru botları haricinde hiçbir gerçek kullanıcı tarafından görülmemesi için kodun en başına şunu da ekleyebilirsiniz:

<div style="display:none">

(3) Google Business Yöntemi

Kimler Kullanabilir? Bir hizmet sunup, Google Business kaydı yaptırabilecek herkes kullanabilir.

Google My Business ile Google Dofollow Backlink Alma
Google My Business ile Google Dofollow Backlink Alma

Yöntem: Google Business’e kayıt oluyorsunuz. Kayıt olunca profil düzenleme ayarlarında İnternet sitenizi de ekliyorsunuz. İlgili detayları İnternet’te bulabilirsiniz.

Bu da tıpkı haritalar yönteminde olduğu gibi; arama sonuçlarında “Web Sitesine Git” şeklinde bir buton ile bağlantı almanızı sağlar.

Eğer insanlara ücret karşılığında bir hizmet sunuyorsanız Google Business sayesinde size çok daha fazla insan ulaşacaktır, evet yine bir taşla iki kuş :)

Bunun gibi, site işleri konusunda özgün ve işe yarayan başka taktikler öğrenmek ister misiniz? O zaman sizi SEO Nedir ve Nasıl Yapılır [Efsane Rehber] yazımıza alalım…

Technogezgin.com Bilgi
Google dofollow backlink alma yöntemleri” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

4 Yorum

  1. Hocam peki nasıl index alacak bu linkler mesela ben tumbler hesabımda paylşatım. Bu şekilde backlink olarak döner mi bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı