İşitme Testi – Kulaklarınızın Pasını Atmaya Var Mısınız?

işitme testi

İşitme testi ne hoş geldiniz. Uygulaması oldukça basit, en fazla 2 dakikanızı alacak bir işitme testi ile karşınızdayız. Bu testi şu kişilerin çözmesi özellikle önerilir:

  • İşitme yeteneğinin eskisi gibi olmadığını düşünenler
  • Bir zamanlar işitme sorunu yaşamış olanlar
  • Yaşının ilerlediğini düşünenler
  • Ve kulaklarını sınamak isteyen herkes bu testi çözebilir.

Videolu İşitme Testi

İşitme testi nasıl yapılır? Oldukça basit. Elinizdeki cihazınız sesini tamamen açıyorsunuz ve aşağıdaki videoyu oynatmaya başlıyorsunuz.

İlk başta ses duyamayacaksınız, ıslık sesini duyuncaya kadar izleyin, gözünüz göstergede olsun. Islık sesini duyduğunuz an göstergedeki sayıyı not edin. Daha sonra aşağıdaki sonuçlar kısmından sonucunuza bakın.

Sonuçlara Bakalım…

150’lerde Duymaya Başlarsanız: Gerçekten süper ötesi kulaklarınız var demektir. Sırrınızı yorumlarda paylaşırsanız mükemmel olur, o derece yani 🙂

130’larda Duymaya Başlarsanız: Fazlasıyla güçlü, ve hatta mükemmel işitme yeteneğinizin var olması olasıdır. Olduğunuz yolda aynen devam edin.

110’larda Duymaya Başlarsanız: Sıradan bir genç için buralar idealdir. Bu sonuçlar gayet güzel.

100’larda Duymaya Başlarsanız: Sıradan bir insan için buralar idealdir. Bu sonuçlar da gayet güzel.

90’larda Duymaya Başlarsanız: İşitme durumunuz fena sayılmaz, hala sağlıklı durumdasınız. Ama diken üstünde olmanız da olasıdır. Bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var.

70’lerde Duymaya Başlarsanız: Kulaklarınız zayıflamaya başlamış. Altmış veya yetmişli yaşlarınızda iseniz normaldir. Ama daha genç iseniz dikkatli olmanızda fayda var.

50’lerde Duymaya Başlarsanız: Kulaklarınız gitmeye başlamış. Doksanlı yaşlarınızda iseniz normaldir. Ama daha genç iseniz dikkatli olmanızda ve hatta (ne olur olmaz) doktora görünmenizde fayda var.

30’larda Duymaya Başlarsanız: Geçmiş olsun şimdiden, doktora görünmenizi öneririz.

UYARI: Bu test yabancı kaynaklarda bulduğum “sadece başlangıçta yol gösterme amacıyla” hazırlanmış olan bir testtir. Sonuçlar %100 doğru olmamakla birlikte, genel bir kanıya ulaşmanızda size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu testten kötü sonuçlar çıkması halinde lütfen öneri almak için doktorunuza danışınız.

Sizde “işitme testi” hakkındaki sorularınızı yorumlar aracılığı ile sorabilirsiniz. Ayrıca YANLIŞ BİR BİLGİ varsa da bize yorumlar vasıtası ile bildiriniz.

Ana Sayfaya Dönmek İçin: https://www.technogezgin.com/

Bir cevap yazın