Hakkımızda

Hakkımızda technogezgin.com

“Büyük işler başarmış olan herkesin büyük bir amacı vardı; bakışlarını yüksek, bazen imkansız görünen bir hedefe yönelttiler. Başarının başka yolu yoktur.”


Giriş – Tanıtım

Techno Gezgin ailesine hoş geldiniz! Burada hep birlikte:

  • Bakış açımızı adeta uçururken, bilgi hazinemizi de katlayacak “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyoruz.
  • Kimi zaman yorumlarda memleket meselesi diyeceğimiz kadar güzel konular üzerine yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı, muazzam ve medeni tartışmalara imza atıyor,
  • Kimi zaman da çıtayı yükseltip birbirinden kaçık fikirler üzerine düşünüyoruz. Örnek mi? Hay hay efendim:
Bu Yazıyı Yazan Kardeşinizden İnciler
Bu Yazıyı Yazan Kardeşinizden “Küresel Isınma ve Yatırım Tavsiyeleri” Konulu İnciler
  • Tabi ki tüm bunları karşılıklı saygı çerçevesinde büyük bir zevkle yaparken oldukça faydalı bir takım işlere de imza atıyoruz.

Sitedeki Altın Değerindeki İçerikler

Aslında bu sayfaya bakan veya özgün bir şeyler okumak isteyen herkesin okuması gereken yazıların listesi diyelim biz buna. Buyurun efendim:
(1) Üniversite Mezunu İşsizler Ordusu
(2) Sosyal Medya Bağımlılığı ile Yalnızlaşan İnsanlar
(3) Doğru Mesleği Seç Ömür Boyu Mutlu Ol
(4) Üniversite Sınavına Hazırlık Derece Tayfadan Öneriler

Aslında bu tarz içeriklerle zor zamanların / şartların yarattığı manen güçlü ve belli bir bilince erişmiş insanları topluyoruz. Üstte belirttiğimiz yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı medeni tartışma ortamını yaratmaya çalışıyoruz.

Zor Zamanlar Güçlü İnsanlar Yapar
Zor Zamanların Yarattığı Güçlü İnsanlar

Niye Techno Gezgin?

Dünya değişiyor. Eskiden bir sevdiğimize mektup yazdığımızda cevap gelmesi aylar sürerken günümüzde sadece bir tıklama ile istediğimiz bilgiye veyahut insana ulaşabilecek hale geldik. Ne sayesinde oldu bu? Ding dong! Doğru cevap, teknoloji!

Bilek gücü tahtını, yavaş yavaş teknoloji ve araştırma geliştirmeye (AR-GE) bırakmaya başladı. Eskiden savaşlarda bilek gücü konuşurken, günümüz bilgi çağında insan gücünün aman aman bir önemi kalmadı. Fakat hüner sahibi, aklı başında ve vizyon sahibi insanlara olan talep hiç olmadığı kadar arttı.

Devir Teknoloji Devri :)
Devir Teknoloji Devri 🙂

İşte biz de techno gezgin ailesi olarak bunun için buradayız! Anlayacağınız insanların çoğu gibi kıymetli vaktimizi boş işler ile heba etmiyoruz ve diğer sıradan teknoloji siteleri gibi de değiliz.

Peki Biz Kimiz?

Bu iddialı cümlenin ardından bunu açıklamak icap eder. Aslında biz demek nezaketten ötürü. Siteyi tek başıma yönetiyorum. Ama akıl hocalığımı yapan çeşitli alanlarda, çeşitli yaş gruplarında, farklı kesimleri yansıtan, hatırı sayılır sayıda insan var. Ayrıca her geçen gün takipçi bazında ailemiz büyümeye de devam ediyor.

Ben mi? Ben üniversite öğrencisiyim. Hacettepe Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyorum. Bu siteyi de çeşitli projelere ön ayak olsun diye açtım.

İçeriklerimiz

  • Özenle Hazırlanmış Yazılar: Yılların birikimi, yıllar boyunca bugünler için saklanmış dev sanal bilgi hazinemizden sizler için özenle seçerek bu yazıları hazırlıyoruz. (Ana sayfaya dönmek için tıklayın.)
  • Yazılım Projeleri ve İleri Teknoloji: Tabi az kalsın unutuyordum, yazılım projeleri de hazırlıyoruz. Hazır malı tüketmeye ve israfa alışmaktan ziyade, daha iyisini ve daha kalitelisini biz “ÜRETELİM” ve hatta ileride yüksek teknolojili ürünleri de satalım istiyoruz. Zira neresinden başlasak kâr… (Yazılım projelerimiz için tıklayın.)

Sitenin Gelir Kaynakları

Şuan sitenin kendine ait bir gelir kaynağı olmamakla birlikte ileride aşağıdaki yöntemler ile farklı gelir kapıları açmayı hedefliyoruz:

  • Google Adsense ile Sanal Reklamcılık
  • Sitede Tanıtım Yazısı, Program Kodları, Makale Satışı
  • Program Satışı
  • Geliştirdiğimiz Yüksek Teknolojili Ürünlerin Satışı
Techno Gezgin Ailesi - Adsense
Techno Gezgin Ailesi – Gelir Kaynaklarımız

Bize Destek Olmak İçin

Yapabileceğiniz en güzel şey yazıların altına yorum yazmaktır. O güzel medeni tartışma, fikir beyan etme ortamına özgür bir biçimde katılmaktır. Ayrıca yazılarımızı tavsiye etmeniz halinde çok makbule geçecektir.

Ha, az kalsın unutuyordum bir de bu sitede yazar olabilirsiniz. Detaylar için tıklayın.

İletişim

Sitede yazacağınız yorumlar vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Gizlilik politikası için tıklayın.

Bir cevap yazın