Bilim ve Teknoloji

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası [Çözüm]

Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası; instagram kullanıcılarının dönem dönem denk geldiği; bazen dakikalarca ve hatta bazen saatlerce aynı ekranda bekleterek kişiyi adeta kanser eden hatalardan birisidir.

Bu yazıda bu hatanın olası nedenlerinden ve çeşitli çözüm yollarından bahsedeceğiz. Öncelikle, bu sorunun olası sebepleri şunlardır:

✅ İnternet bağlantısı ile ilgili sorunlar
✅ Cihazınızın (Telefon, bilgisayar, tablet vs.) ön belleği ile ilgili hatalar
✅ İnstagram şirketine ait sunuculara yapılan siber saldırılar
✅ Yanlış ve doğal olmayan beğeni ve takipçi kasma stratejileri
✅ Etiket kullanımı başta olmak spam yapmak

İnstagram Spam Kullanım Örneği
İnstagram Spam Kullanım Örneği

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası Çözüm Yolları

💡 Bağlantı Sorunlarını Çözmek: İnternet bağlantınızın hızlı olup olmadığını test edin. Şayet bağlantınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız;

— Modemi açıp kapatın ve tekrardan giriş yapmayı deneyin.
— Eğer modem bağlantısı yavaşsa mobil veri (hattınızın interneti) ile giriş yapmayı deneyin.
— Eğer bu da işe yaramaz ise bir çeşit VPN uygulaması kurarak uygulamaya tekrardan giriş yapmayı deneyin.
— Ayrıca internet hızlandırma uygulamaları yapmak isteyebilirsiniz.
(Ayrıca Bakınız: İnternet Hızlandırma Yolları [Kesin Çözüm])

💡 Cihaz Sorunlarını Çözmek: Aynı cihazda farklı bir İnstagram hesabı ile giriş yapmayı, benzer işlemler gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Veyahut telefon yerine bilgisayarda da bu işlemleri gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bilgisayarda tekrardan “Tekrar denemeden önce bir kaç dakika bekleyin” almazsanız sorun ilk denediğiniz cihazda demektir.

💡 Uygulama Sorunlarını Çözmek:
— İnstagram uygulamanızın son sürümde güncel olup olmadığını kontrol edin.
— Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefon seçimi yapmışsanız; uygulama yöneticisinden Instagram uygulamasına dair ön belleği temizleyin.
— Bu işe yaramaz ise Instagram uygulamasını kaldırıp, uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası ve Çözümü
Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası ve Çözümü

💡 Yanlış Hizmet Kullanımı: Takipçi kasma, takipçi arttırma, beğeni, yorum ve video izlenme sitelerinin kullanılması geçici olarak hesabınızın askıya alınmasına, güvenlik doğrulamasına veya anlamsız kod hatalarına sebep olabiliyor. Bunun sonucunda tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası almak da cabası.

Bu konularda sıkça yapılan yanlışları, bunların yol açtığı olumsuz sonuçları ve uygulayabileceğiniz farklı ve doğru stratejileri öğrenmek adına şu yazılarımıza göz atmanızı öneriyoruz:

(1) Takipçi Kasma / Takipçi Arttırma Yolları [Rehber]
(2) Profilime Kim Baktı Uygulamaları Bize Hayal Mi Satıyor?
(3) İnstagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?
(4) Shadowban Nedir? Beğenilerdeki Ani Düşüş

💡 Son Çare: Eğer tüm bu önerileri uygulamış ve bu sorunu çözememiş iseniz; son ihtimal olarak sorun (çoğu zaman olduğu gibi) Instagram sunucularının siber saldırı almasından kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple 1-2 saat kadar bekleyip tekrar denemek isabetli olacaktır.

Siber saldırılar ile elektrik ve ağ sistemleri çökertilebilir ve hatta uçaklar rotasından dahi saptırılabilir. Siber saldırılar hakkında detaylı bilgi almak isterseniz “Dos ve DDos Nedir? Nasıl Korunulur?” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Technogezgin.com Bilgi
Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası ve çözümü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı