Bilim ve Teknoloji

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası [Çözüm]

Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası; instagram kullanıcılarının dönem dönem denk geldiği; dakikalarca bazen saatlerce aynı ekranda bekleterek kişiyi kanser eden hatalardan birisidir.

Bu yazıda bu hatanın olası nedenlerinden ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Bu sorunun olası sebepleri şunlardır:

.#. Sizin internet bağlantınızın yavaşlaması ve bağlantınız ile ilgili sorunlar
.#. Yanlış ve doğal olmayan beğeni ve takipçi kasma stratejileri
.#. İnstagram şirketine ait sunuculara siber saldırılar yapılması (Ayrıca Bakınız: DDos Siber Saldırıları)
.#. Telefon / bilgisayar / tablet ön belleği ile ilgili hatalar

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası Çözüm Yolları

Bağlantı Sorunları: İnternet bağlantınızın hızlı olup olmadığını test edin. Şayet yavaş olduğunu düşünüyorsanız modemi açıp kapatın ve tekrardan giriş yapmayı deneyin.

Eğer modem bağlantısı yavaşsa mobil veri (hattınızın interneti) ile giriş yapmayı deneyin. Eğer bu işe yaramaz ise bir çeşit VPN uygulaması kurarak uygulamaya tekrardan giriş yapmayı deneyin.

Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası [Çözüm]
Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin Hatası [Çözüm]

Cihaz Sorunları: Aynı cihazda farklı bir İnstagram hesabı ile giriş yapmayı, benzer işlemler gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Veyahut telefon yerine bilgisayarda da bu işlemleri gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Uygulama Sorunları: İnstagram uygulamanızın son sürümde güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer Android işletim sistemine sahip bir telefon seçimi yapmışsanız; uygulama yöneticisinden Instagram uygulamasına dair ön belleği temizleyin. Bu işe yaramaz ise Instagram uygulamasını kaldırıp, uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Yanlış Hizmet Kullanımı: Takipçi kasma, takipçi arttırma, beğeni, yorum ve video izlenme sitelerinin kullanılması geçici olarak hesabınızın askıya alınmasına, güvenlik doğrulamasına veya anlamsız kod hatalarına sebep olabiliyor. Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası almak da cabası.

Bu konuda sıkça yapılan yanlışları, bunların yol açtığı olumsuz sonuçları ve uygulayabileceğiniz farklı ve doğru stratejileri öğrenmek adına şu yazılarımıza göz atmanızı öneriyoruz:

(1) Takipçi Kasma / Takipçi Arttırma Yolları [Rehber]
(2) Profilime Kim Baktı Uygulamaları Bize Hayal Mi Satıyor?
(3) Instagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?
(4) Shadowban Nedir? Beğenilerdeki Ani Düşüş
(5) İnstagram’dan Para Kazanmak [Rehber]

Son Çare: Eğer tüm bu önerileri uygulamış ve bu sorunu çözememiş iseniz; son ihtimal olarak sorun (çoğu zaman olduğu gibi) Instagram sunucularının siber saldırı almasından kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple 1-2 saat kadar bekleyip tekrar denemek isabetli olacaktır.

Technogezgin.com Bilgi
Tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin hatası ve çözümü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı