Kariyer Önerileri

Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri 2020

Uzun vadeli yatırım tavsiyeleri duymak ister misiniz? Üstelik bu tavsiyeler alışılagelmedik cinsten olacaklar! Mesela gidin şu kripto parayı alın, bir sene sonra zenginsiniz gibi size reklam yapmak suretiyle hayal satıp, perde arkasındaki gizli ortaklıklar üzerinden cebimizi doldurmayacağız.

Dünyanın ve teknolojinin gidişatına bağlı olarak, uzmanların ve bilim adamlarının fikirlerinin ışığında gelecekte olması yüksek ihtimalle muhtemel olan gelişmeleri değerlendirdik. Buna bağlı olarak da sizlere birbirinden özel uzun vadeli yatırım tavsiyeleri konulu bu yazıyı hazırladık.

Yatırımcı Olmak Neden Önemlidir?
Yatırımcı Olmak Neden Önemlidir?

Bu Yazının Size Tek Bir Vaadi Var: O da uzun vadeli yatırım tavsiyeleri adına okuduğunuz en özgün, dünyadaki gelişmeleri yüzyıllık bir perspektiften yorumladığı için çok farklı ve az yerde görebileceğiniz ağzınızı açık bırakabilecek fikirleri tek bir yazıda görmeniz! Tabi 20 yaş altındaki insanlara da yazının en sonunda özel bir sürprizimiz var!

Yok efendim borsaymış, hisse senediymiş, şuymuş, buymuş… Hepsine ve herkese saygım sonsuz, zira herkes (haklı olarak) kendi ekmeğinin peşinde fakat tüm bunlarda hep büyük para babaları ve aracılar en büyük dilimi yiyor.

Alın Size En Kral Yatırım Tavsiyesi :)
Alın Size En Kral Yatırım Tavsiyesi :)

Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri 2020

1) Beyaz Petrol: Su Kaynakları

Dünyadaki tatlı su kaynakları her geçen gün tükeniyor, ayakta kalabilmeyi başaranlar ise her geçen gün ağır metal tehdidi başta olmak üzere git gide daha kirli ve arınamaz bir hal alıyor. (Ayrıca Bakınız: Ağır Metaller ve Ağır Metal Detoksu) Bu durum da gelecek açısından ciddi bir endişeye sebep oluyor.

Günümüzde Bile Susuzluk Çeken O Kadar İnsan Varken Su Kaynaklarına Yatırım Yapmak Akıllıca Olacaktır
Günümüzde Bile Susuzluk Çeken O Kadar İnsan Varken Su Kaynaklarına Yatırım Yapmak Akıllıca Olacaktır

Uzmanlara ve bilim adamlarına göre de (tüm dünyada) su kaynakları eriyip bitiyor. Yine uzman ve bilim adamlarına göre günümüz dünyasında petrol ve enerji kaynakları için yapılan savaşlar yakında su ve özellikle temiz su kaynakları için yapılacak.

Bu gidişatın farkında olan kimi akıllı dünya devletleri ve şirketleri su kaynaklarına uzun vadeli yatırım yapıyor. Bunu da hem yatırım yapmaktaki temel amaç olan ceplerini doldurmak için hem de kendi sağlıklarını düşündükleri için yapıyorlar. Bunun da çeşitli yöntemleri var tabi tıpkı şunlar gibi:

➽ Su kaynaklarının olduğu toprakları satın almak
➽ Su firmalarına ortak olmak (ve belki) stok yapmak
➽ Büyük su şirketlerine ortak veya hissedar olmak

2) Parasını Korumak İsteyenlere: Altın

Altın; insanların ilk çağlardan beri gerek takas yoluyla, gerek al sat yoluyla alışverişlerinde kullandıkları değerli bir elementtir. Günümüzde kullanılan kartlar ve elektronik sistemlerden kat ve kat güvenlidir, dolandırılma ihtimaliniz oldukça azdır.

Altın Yatırımı: Şu Güzelliğe Bakar Mısınız :)
Altın Yatırımı: Şu Güzelliğe Bakar Mısınız :)

.#. Savaş, kıtlık, siyasi kriz, ekonomik kriz gibi çetin dönemlerde altın fiyatları zirve yapar. Buna karşılık; bolluk ve refahın hakim olduğu güzel dönemlerde de üç aşağı beş yukarı kendi değerini korur. Bu sebeple risk sevmeyen, parasını korumak isteyenler altına yönelebilirler.

3) Bolluk ve Bereket İsteyenlere: “Organik” Tarım ve Hayvancılık

Uzun vadeli yatırım tavsiyeleri arasında en ilginci bu olsa gerek. Neden mi? Eskiden nüfusun %80’inin kırsal alanda yaşadığı dönemlerde şehir zenginlik olarak görülürdü. Geçtiğimiz yüzyılda bu düşünce ile herkes şehre göç etti. Kırsal nüfus %80 oranlarından %10’lara kadar düştü.

Haliyle tarımsal ürünler, teknolojik yeni gelişmelere rağmen insanlara yetmeyecek hale geldi. Doğal tarımın terk edilmesi sonucu çeşitli hastalıkların patlaması ve organik tarımın trend haline gelmesi de cabası!

Türkiye'de Kırsal ve Kentsel Nüfus Oranları

Eskiden köylüler kendi gübresini, tohumunu bile kendileri üretirdi. Buna bir de dolar kurundan dolayı oynak olan gübre, tarım ilacı, kısır (dolayısıyla her yıl tekrar alınması gereken) tohum gibi etmenleri eklersek organik tarıma çöldeki susuz bir insanın suya açlığı kadar açız diyebiliriz.

Peki şehre haddinden fazla değer biçilmesi sonucunda ne oldu? Herkes doktor, mühendis, hakim, savcı olmak isteyince üniversite mezunu işsizler ordusu, ekonomik kriz gibi bir ton ekonomik ve sosyal sorunlar silsilesi patladı.

Sıkı durun, konumuz tam olarak burada uzun vadeli yatırım tavsiyeleri konusuna bağlanıyor. İşte bu gidişle yakında herkes toprağa göç edecek tekrardan, siz erken edin siz daha fazla kazanın :)

Her etkinin bir tepkiyi doğuracağı da Le Chatelier’den Newton’a kadar bilimin en temel ilkelerden birisidir. İşte şehirden kırsala göç de bu gidişle geleceğin trendi olacak. Eğer bu trene ilk binenlerden olursanız karlı çıkabilirsiniz.

Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Bulmak İçin Dünyadaki Gelişmeleri Takip Edin ve Öngörün
Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Bulmak İçin Dünyadaki Gelişmeleri Takip Edin ve Öngörün

4) Risk Sevenlere: Bitcoin ve Kripto Paralar

Mesela son dönemlerde revaçta olan kripto paraların gelecekte; şuan kullanılan para birimlerinin yerini alması öngörülüyor. Yani gündelik hayatta yaptığımız basit bir alışverişi, aldığımız maaşı kripto paralar ile almamız! Dikkat ettiyseniz teknoloji devleri, finans devleri de birer birer kripto paralara yatırım yapıyorlar.

Yolun sonunda doğru öngörüleri yapıp erkenden alım yapanlar ise kazanmış olacaklar. Tabi aklımıza şu soru gelir, neye parayı gömmeye değer?

Doğru Seçimler Yaparak Yatırım Yapmanın Önemi
Doğru Seçimler Yaparak Yatırım Yapmanın Önemi

Yatırım Yapılacak Kripto Para Nasıl Seçilir?

.#. Teknolojik köklü, ses getirecek yeni bir vaadde bulunan
.#. Dünyaca ünlü şirket ve firmaların bir kısmının desteğini arkasına almış
.#. Bünyesinde kaliteli ve işinin ehli uzmanları barından kripto paralar araştırmalar neticesinde alınabilir.

Grafik: Ne Zaman Alım Satım Yapılır? (Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri) - Sell: Sat, Buy: Al
Grafik: Ne Zaman Alım Satım Yapılır? (Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri) – Sell: Sat, Buy: Al

Daha sonra da tıpkı bu grafikte görüldüğü gibi PİYASA UZMANLARININ GÖRÜŞLERİ DOĞRULTUSUNDA ucuzken alınıp, pahallı iken satılır ve bu sayede kar yapılır. Ama sakın bu işlere evinizi, arabanızı vesaire yatırmayınız. Zira bunlar hala çeşitli riskleri de bünyesinde barındırmaktadır.

➽ Bu konuda detaylı bilgi almak ve özel teknikler öğrenmek için “Bitcoin Yorum: Ne Zaman Alıp Ne Zaman Satmalı?” ve “Kripto Paralara Giriş & Holochain Nedir” konulu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

5) Teknoloji ile Geleceği Şekillendirin

Uzun vadeli yatırım tavsiyeleri adına şimdiye kadar yazılanları okuyup; bunlar sıradan, bilindik, zaten gördüğümüz şeyler diyorsanız değişik bir önerimiz de var.

Hep yazıyoruz: inanılmaz bir rekabetle teknoloji gelişiyor ve bu sayede dünya da değişiyor diye. İşte insanların ihtiyaçlarına hitap edecek yeni nesil teknolojik üretimler için yatırımlar ile hem geleceği şekillendirmeniz hem de para kazanmanız mümkün! Hem çoğumuzun yakından bildiği, bu işin piri birisi de var:

Yeni Nesil Teknolojik Yatırımlar Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Arasındadır
Yeni Nesil Teknolojik Yatırımlar Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Arasındadır

Peki Ne Yapmalı? İnsanların ihtiyaç duyduğu ve sürekli satılabilecek herhangi bir şey. Üstte bahsettiğimiz araçlarda ve evlerde petrol tüketim sorununun çözümünden tutun, basit ama son teknoloji kirlenmeyen bir kıyafete kadar her şey olabilir! Böyle bir şeyi geliştirdikten sonra güzel bir reklamcılık stratejisi ile pazarlayabilirsiniz.

➽ İşin güzel tarafı pazarlama ve insanları bir ürünü satın almaya ikna etme konusunda benzersiz tekniklere “Market Hileleri ve Alışveriş Çılgınlığı“, “Örnekler Eşliğinde Reklamcılık” ve “Al Sat Para Kazan Eşsiz Teknikler” konulu yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

Doğru Zamanlarda Alınan Risklerin Getirisi Kat ve Kat Daha Fazla Olur
Doğru Zamanlarda Alınan Risklerin Getirisi Kat ve Kat Daha Fazla Olur

6) En Garanti Yöntem: Geleceğin Meslekleri

Evet genç adam! Dur tahmin edeyim, yaşın 18’den küçük ve para kazanmak istiyorsun değil mi? Böyle bir yazıyı okuduğuna göre çevrende birbirinin kopyası olan televizyon yayınları ve teknolojik çılgınlıklar ile hayatını heba eden insanlardan da oldukça farklı olmalısın!

Şöyle bir baktığında belki de “Yaşım küçük, harçlığım bunlara nasıl yetsin ki” diyorsun. Haberlere ve gelecekte olması muhtemel şeylere bakıp belki de dehşete düşüyorsun. Ama düşme! Senin kendi hayatın adına yapabileceğin çok güzel bir yatırım var zira sen daha asıl kavşağı geçmemişsin! Mesela;

Yeni Dünya ve Geleceğin Meslekleri de Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Arasındadır
Yeni Dünya ve Geleceğin Meslekleri de Uzun Vadeli Yatırım Tavsiyeleri Arasındadır

Eskiden ilk uçağı Wright kardeşler yapmayı başardığında havacılık ve pilotluk sektörleri doğmuştu. Bugün yazılım ve yapay zeka sektörü sayesinde pilotluk gibi nice meslekler adım adım bitiyor. Bu sebeple hem kendi istikbaliniz, hem de kendi mutluluğunuz adına doğru seçimler yapmalısınız.

➽ Bu konuda da “Doğru Meslek Seçimi Yapmak: Ömür Boyu Mutlu Olmak” ve “Geleceğin Meslekleri Nelerdir” konulu yazılarımız sizin imdadınıza koşacaktır :)

Hayati Önemde Bir Uyarı: Hukuken uzman olmayan birisinin yatırım tavsiyesi vermesi uygun olmadığından ötürü bu yazıda geçen iş fikirleri yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Hiçbir İŞ FİKRİ garanti olmamakla beraber, kesinlikle sonuç ve performans garantisi sunmaz!

Haliyle yazdıklarımızdan sorumluluk kabul etmiyoruz. Makalemiz, dünya genelinde kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimcilerin eğilimleri, dijital pazarlama uzmanlarının tavsiyeleri, satış uzmanlarının aktardıkları ve en güncel trendler göz önünde bulundurularak yalnızca bilgi aktarmak amacıyla yazılmıştır.

Technogezgin.com Bilgi
Uzun vadeli yatırım tavsiyeleri” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı