Bilim ve Teknoloji

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu [Çözüm]

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası; İnstagram kullanıcılarının kimi dönemlerde karşısına çıkan; İnstagram sunucuları ile alakalı olan meşhur bir hata türüdür. İşte bu yazımızda bu hataya nelerin sebep olduğundan ve bu hatanın çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Bu Hatanın & Sorunun Olası Sebepleri

İnstagram Sunucuları: Bu sorunun en temel, en sık karşılaşılan sebebi İnstagram sunucularının aşırı yüklenme, aşırı istek veya çeşitli siber saldırılar sonucunda yavaşlamasıdır.

Politika İhlalleri: Eğer Instagram profilinizde spam yapıyor veyahut sahte profiller ile reklam yapıyorsanız geçici olarak bu hatayı almanız mümkündür. Zira Instagram sunucuların spamdan korunma yöntemlerinden birisi spam yapanları geçici olarak engellemektir.

Spam Profiller: Benzer bir durum, eğer spam profillere sizin telefonunuzda giriş yapıldıysa da geçerlidir. Spam yapmak aynı zamanda, etkileşimde (beğeni, yorum vesaire) ciddi düşüşlere sebep olan shadowban dediğimiz soruna sebep olur. Bu konuda detaylı bilgi almak için “Shadowban Nedir? [Çözüm]” yazımıza bakabilirsiniz.

Ortak İnternet Kullanımı: Aynı Wi-Fi veya mobil interneti kullanan kimi kişilerin spam yapmasından dolayı, aynı interneti kullandığınız için siz de geçici olarak engellenmiş olabilirsiniz.

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Çözümü
Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Çözümü

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası: Çözüm

➽ Sorun eğer sizin internet bağlantınızla kaynaklı ise; Wi-Fi yerine mobil veri kullanılması ile çözülecektir. Sorun eğer cihaz kaynaklı ise, telefon yerine bilgisayar veya tabletten giriş yapma ile çözülecektir.

➽ Eğer politika ihlali veya spam profillerden dolayı üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası alıyorsanız; VPN veya proxy ile giriş yapmayı deneyin. Bu da kimi durumlarda sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

➽ Bunlar işe yaramazsa, bir de Facebook profiliniz ile giriş yapmayı deneyin. Bu da olmazsa, İnstagram uygulamasını silip yeniden kurun. Bu sayede eski çerezler de temizlenmiş olur. (Android kullanıcıları İnstagram ön belleğini ayarlar menüsünden kolaylıkla temizleyebilirler.)

➽ Son çare bir kaç saat bekleyin ve tekrardan giriş yapmayı deneyin. Unutmayın ki bu sorun genellikle bu sosyal medya devinin sunucularındaki yavaşlama ve siber saldırılardan dolayı oluşuyor.

Uyarı: Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasıyla ilgili diğer yazıları okuduğunuzda çözüm yolu olarak “Paralel Space” gibi çeşitli uygulamalardan bahsedildiğini göreceksiniz. Ama biz, sizin güvenliğiniz açısından uygulama şifrelerinizi & verilerinizi bu tarz üçüncü uygulamalarla paylaşmanızı önermiyoruz.

Technogezgin.com Bilgi
Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası çözümü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı