Bilim ve Teknoloji

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu [Çözüm]

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası; İnstagram kullanıcılarının kimi dönemlerde karşısına çıkan; İnstagram sunucuları ile alakalı olan meşhur bir hata türüdür. İşte bu yazımızda bu hataya nelerin sebep olduğundan ve bu hatanın çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Bu Hatanın & Sorunun Olası Sebepleri

Politika İhlalleri: İnstagram profilinizde spam yapıyor veyahut sahte profiller ile reklam yapıyorsanız geçici olarak bu hatayı almanız mümkündür. Zira Instagram sunucuların spamdan korunma yöntemlerinden birisi spam yapanları geçici olarak engellemektir.

Spam Profiller: Spam profillere eğer sizin telefonunuzdan giriş yapıldıysa da benzer bir durum geçerlidir. Spam yapmak aynı zamanda, etkileşim miktarında (beğeni, yorum,…) ciddi düşüşlere sebep olan shadowban dediğimiz soruna sebep olur.
(Ayrıca Bakınız: Shadowban Nedir? [Çözüm])

İnstagram Sunucuları: Bu sorunun en temel, en sık karşılaşılan sebebi İnstagram sunucularının aşırı yüklenme, aşırı istek veya çeşitli siber saldırılar sonucunda yavaşlamasıdır.

İnstagram Sunucularına Yapılan Saldırılar İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatasının Temel Sebebidir
İnstagram Sunucularına Yapılan Saldırılar İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatasının Temel Sebebidir

Ortak İnternet Kullanımı: Aynı Wi-Fi veya mobil interneti kullanan kimi kişilerin spam yapmasından dolayı, aynı interneti kullandığınız için siz de geçici olarak engellenmiş olabilirsiniz.

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası: Çözüm

✅ Sorun eğer sizin internet bağlantınızla kaynaklı ise; Wi-Fi yerine mobil veri kullanılması ile çözülecektir. Sorun eğer cihaz kaynaklı ise, telefon yerine bilgisayar veya tabletten giriş yapma ile çözülecektir. Fakat internet hızınızı test etmenizi ve internet bağlantınızı hızlandırmanızı öneriyoruz.
(Ayrıca Bakınız: İnternet Hızlandırma Yolları [Kesin Çözüm])

✅ Eğer politika ihlali veya spam profillerden dolayı üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası alıyorsanız; VPN veya proxy ile giriş yapmayı deneyin. Bu da kimi durumlarda sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası ve Çözümü
Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası ve Çözümü

✅ Bunlar işe yaramazsa, bir de Facebook profiliniz ile giriş yapmayı deneyin. Bu da olmazsa, İnstagram uygulamasını silip yeniden kurun. Bu sayede eski çerezler de temizlenmiş olur. (Android kullanıcıları İnstagram ön belleğini ayarlar menüsünden kolaylıkla temizleyebilirler.)

✅ Son çare bir kaç saat bekleyin ve tekrardan giriş yapmayı deneyin. Unutmayın ki bu sorun genellikle bu sosyal medya devinin sunucularındaki yavaşlama ve siber saldırılardan dolayı oluşuyor.

Uyarı: Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasıyla ilgili diğer yazıları okuduğunuzda çözüm yolu olarak “Paralel Space” gibi çeşitli uygulamalardan bahsedildiğini göreceksiniz. Ama biz, sizin güvenliğiniz açısından uygulama şifrelerinizi & verilerinizi bu tarz üçüncü uygulamalarla paylaşmanızı önermiyoruz. Ayrıca benzer bir durum takipçi siteleri ve profilime kim baktı uygulamaları için de geçerlidir.
(Ayrıca Bakınız: İnstagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?)
(Ayrıca Bakınız: Profilime Kim Baktı Uygulamaları Bize Hayal Mi Satıyor?)

İnsanlar bu hatayı genellikle takipçi kasarken yaptıkları spam uygulamalardan dolayı alırlar. Eğer sizler organik, son derece etkili ve verimli yöntemleri öğrenmek istiyorsanız “Takipçi Kasma / Takipçi Arttırma Yolları [Rehber]” adlı yazımıza göz atmayı unutmayın.

Technogezgin.com Bilgi
Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası çözümü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptainTR

Merhabalar. Ben bu internet sitesinin sahibiyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu sitede de; ufkunuzu açacak, bilgi hazinenizi katlayacak, bakış açınızı adeta uçuracak, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı